Јана Бурческа ќе нè претставува на Евровизија 2017


Јана Бурческа ќе нè претставува на Евровизија 2017

Веќе се знае претставникот за Евровизијата во 2017-та која ќе се одржи во Киев. Младата Јана Бурческа ќе биде нашиот претставник на 62-то издание на оваа музичка традиција.

jana-burceska-ke-ne-pretstavuva-na-evrovizija-2017-1.jpg

Јавноста ја знае Јана Бурческа од Македонскиот Идол, каде се пласираше на петтото место.

Досега има настапувано на повеќе домашни фестивали и има соработувано со повеќе големи музички имиња од нашата естрада.

МРТ одлучи дека токму нејзиниот млад и надежен глас ќе биде соодветен претставник на Македонија во Киев.

Околу песната и тимот кој ќе стои зад неа сè уште нема детални информации.

Би можело да ве интересира:

Рај за уши: Џос Стоун и Каролина Гочева ја пеат „Кој да ми запее“ (видео) Познатата пејачка Џос Стоун неодамна настапи на скопскиот Џез фестивал, а својот...
Специфичниот глас на Лина Пејовска го освои жирито на „Пинкови ѕвездички“ (видео) 14-годишната Лина Пејовска од Скопје на петата емисија од „Пинкови ѕвездички“ на...
Гитариската Мартина Блажеска прогласена за официјален артист на „Ibanez guitars” Успесите на младата гитаристка од Македонија која полека, но сигурно го чекори с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg