Најавен е „Secret Place“ - новиот албум на Тоше Проески со досега необјавени песни


Најавен е „Secret Place“ - новиот албум на Тоше Проески со досега необјавени песни

На концертот закажан на 2 ноември 2018-та година во Борис Трајковски, повторно ќе им оддадеме почит на големите хитови на Тоше, но и ќе слушнеме нови, досега необјавени материјали.

najaven-e-secret-place-noviot-album-na-toshe-proeski-so-dosega-neobjaveni-pesni-001.jpg

Албумот е насловен „Secret Place“ и содржи нови, досега необјавени песни од Тоше.

Материјалот бил работен во студиото на познатиот англиски продуцент Енди Рајт, кој воедно беше автор и на претходниот англиски албум на Тоше – „Тhe Hardest Thing“.

За сите информации поврзани со албумот и концертот, следете го Фејсбук настанот.

Би можело да ве интересира:

Плеј листа за сеќавање: Денес требаше да биде 36-от роденден на Тоше Проески На денешен ден, 25 јануари, беше родена нашата ѕвезда, впрочем, и една од најгол...
„Ѕвона“ ве носи на магично место - слушнете ја новата песна на Каролина Гочева (видео) „Ѕвона“ ќе ни ги милува сетилата со своето моќно пулсирање во овој празничен пер...
Виктор Апостоловски со втор албум Во срцето и нов спот за синглот Убиј ме Македонскиот идол Виктор Апостоловски на својот 28-ми роденден го промовираше не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg