Ријана и Дрејк - What's my name?


Ријана и Дрејк - What's my name?

rijana-i-drejk-whats-my-name-povekjeРијана и Дрејк повторно соработуваат. По успешниот дует What’s My Name тие направија уште една песна - Take Care. Албумот на Дрејк инаку...


...излезе една недела порано од закажаниот термин.

Не сум сигурен дали албумот се појави на интернет. Но, ако е така, фала Богу што ова не се случи пред месец дена“ – напишал Дрејк на Твитер.

Вака звучи нивната нова песна:

Би можело да ве интересира:

Кавер на песната „Space Oddity“ направен во вселената Најпосебниот кавер направен на песна на Дејвид Боуви воопшто. Дури слободно може...
Бијонсе ненајавено направи шоу кое ќе се раскажува со денови на BET Awards Бијонсе без сомнеж е една од најлегендарните пејачки на сите времиња и секоја са...
Дневна доза облини: Дуетот на Бијонсе и Ники Минаж (видео) Неочекуваниот дует на Бијонсе и Ники Минаж беше промовиран на музичкиот сервис н...

Најчитани неделава