Куп убавина во еден спот


Куп убавина во еден спот

kup-ubavina-vo-eden-spot-povekjeПорано, во времето на магичната петорка, постоеја модни ревии на кои никој не ги забележуваше алиштата. Ги носеа супер моделите кои денес имаат...


...околу 40 години, но нивната убавина не е променета. Сега се обединија во спот за бендот Дуран Дуран и тоа во улоги на членови на бендот.

Наоми Кемпбел, Хелена Кристенсен, Ева Херцигова, Синди Крафорд и Јасмин Ле Бон, а недостасуват Линда Еванџелиста и Кристи Тарлингтон.

Спотот е снимен за песната"Girl Panic“, а го режирал Џонас Акерлунд, кој е одговорен и за дел од спотовите не Лејди Гага.

Овој спот е еквивалент за песната "Freedom" на Џорџ Мајкл.

Би можело да ве интересира:

Фасцинантна: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко (видео) Адел гостуваше во најновата емисија на „The Tonight Show“ на Џими Фелон, каде за...
Најинспиративните рок песни за добро расположение Штом почувствувате дека ја губите инспирацијата, доколку веќе сте нерасположени ...
Неверојатен настап: Марко Бошњак на „Пинкови ѕвездички“ го расплака жирито и доби најдолг аплауз „Ова натпреварување можеме веднаш да го завршиме, бидејќи ова беше совршено... С...