Ријана - You Da One


Ријана - You Da One

rijana-you-da-one-povekje10 дена пред објавување на албумот Talk That Talk, Ријана го објави својот втор сингл од новиот албум и тоа на Фејсбук. Оваа песна на Ријана нè...


...потсетува на dancehall звукот, кој го прославија песните What’s My Name? и Man Down, а продуцент на You Da One е Dr. Luke.

Стиховите се едноставни, а Ријана пее за заљубеноста. Во меѓувреме е актуелна и со дуетот со Џеј Зи - Talk That Talk.


Која ви се допаѓа повеќе?

Би можело да ве интересира:

Бритни Спирс во новиот спот собра еден куп згодни мажи на аудиција Целиот свет со нетрпение го чекаше спотот за песната „Make me“ на Бритни Спирс о...
Како изгледале познатите рок пејачи на млади години? Ги познавате како познати музички богови полни со харизма, но тие не изгледале с...
Потсетување: 10 летни хитови кои ги слушавме на плажа пред 10 години Се сеќавате на лето 2006? Оттогаш поминаа цели 10 години. Но, дали се сеќавате к...

Најчитани неделава