Новиот спот на RHCP


Новиот спот на RHCP

noviot-spot-na-rhcp-povekjeПосле синглот „The Adventures of Rain Dance Maggie, со кој момците од Red Hot Chili Peppers го најавија својот нов албум „ I’m With You, стигнува уште еден...


...сингл за кој подготвија и спот.

Видеото за песната „Monarchy of Roses “ го режираше Марк Класфилд.

Спотот претставува сјајна комбинација на снимена и анимирана содржина.

Би можело да ве интересира:

Шведска е победничка на Евровизија 2015 (видео) На јубилејното 60-то издание на изборот за „Песна на Евровизија“ кој се одржуваш...
Последниот настап на Кели Кларксон на Американски идол го расплака целото жири (видео) Американскиот идол е во својата 15-та и последна сезона и дури и да престанавте ...
Објавен спотот за химната на Олимписките игри во Рио (видео) Во инспиративниот спот за химната на Олимписките игри, „Rise“, Кети Пери им одда...