Ејми Вајнхаус - Our Day Will Come


Ејми Вајнхаус - Our Day Will Come

ejmi-vajnhaus-our-day-will-come-povekjeОбјавен е спотот на Ејми Вајнхаус за песната Our Day Will Come кој воедно го најавува постхумниот албум чија објава е закажана за 5 декември.


Оваа песна е обработка на песната од 60-тите која тогаш ја изведувале Ruby & The Romantics. Необјавените снимки се пронајдени во домот на Ејми, а за албумот Lioness: The Hidden Treasures ги продуцираа Марк Ронсон и Салам Реми.

Интересно е дека по еден долар од секој албум ќе одат во Фондацијата Ејми Вајнхаус наменета за помош на децата.

Би можело да ве интересира:

Како звучи гласот на Лејди Гага без музика? (видео) Дури и тогаш кога танцува како луда на високи потпетици, Лејди Гага, некако успе...
Викторија Бекам пее хип-хоп: Објавен нејзиниот соло албум по 13 години криење Заборавете на повторно спојување на Спајс Грлс, дали знаевте дека Викторија Бека...
Бабичка која танцува на шипка - Изненадување за жирито на „Италија има талент" (видео) Годините не треба да бидат пречка за остварување на вашите соништа, тоа го докаж...

Најчитани неделава