Лејди Гага - White Christmas


Лејди Гага - White Christmas

lejdi-gaga-white-christmas-povekjeНа радост на фановите на Лејди Гага, се појави нејзина обработка на песната White Christmas од Ирвинг Берлин. Таа ќе се најде на албумот A Very Gaga Holiday...


...кој би требал да излезе на 26ти ноември.

Гага додала и неколку свои хитови.

Бидејќи оваа песна е прекратка, се одлучив да додадам уште еден стих.“ – вели контроверзната пејачка.

Би можело да ве интересира:

Ед Ширан објави видео за неговата нова песна „Eraser“ и фановите полудеа Сите го очекуваат новиот албум на Ед Ширан овој петок, но никој не очекуваше дек...
16-те најдобри движења кои ќе ги научите од новиот видеоспот на Бруно Марс Бруно Марс - човекот кој носи среќа во срцата на многу луѓе заради своите пејачк...
Плеј листа за мотивација: 14 песни кои влијаат позитивно штом ги слушнете Без разлика на тоа дали во овој момент се соочувате со некакви тешкотии или пак,...