Will.i.am сними песна со Џегер и Џеј Ло


Will.i.am сними песна со Џегер и Џеј Ло

william-snimi-pesna-so-jagger-i-j-lo-povekjeКратко откако бендот Black Eyed Peas најави дека оди на пауза, фронтменот го издаде својот прв сингл. Will.i.am. за првиот сингл кој е наречен...


...T.H.E. (The Hardest Ever)
на помош ги викна Мик Џегер и латино дивата Џенифер Лопез.

Тројцата заедно направија видео за оваа песна. Првите критики се позитивни особено затоа што не бега премногу од стилот кој го промовираше со бендот.

Што мислите вие?

Би можело да ве интересира:

50-те најслушани песни за 2015-та комбинирани во една Што ако Џастин Бибер, Адел, Тејлор Свифт, Дрејк, Ед Ширан, Сам Смит и уште многу...
За восхит: Аријана Гранде е една од ретките која совршено ја имитира Витни Хјустон (видео) Не е тајна дека Ариана Гранде има талент да ги имитира другите ѕвезди со неверој...
8-те „најзаразни“ песни на сите времиња Дали ви се случило кога ќе се замислите или ви е здодевно, во глава да ви се пој...

Најчитани неделава