Pussy Cat Dolls и милионерот


Pussy Cat Dolls и милионерот

pussy-cat-dolls-i-milionerot-povekjeДека филмот "Сиромавиот милионер" никого не остави рамнодушен говори и фактот дека атрактивните членки на групата Pussy Cat Dolls снимиле...

 

...соствена Боливудска песна инспирирана од песната "Jai Ho" на А.Р. Рахман.

Никол Шерцингер и останатите девојки ја преработиле песната со препознатливата индиска традиционална музика и урбан ритам, а фронтменката Никол дури додала и неколку свои стихови.

Своевиден "амин" на песната и дал и самиот Рахман. "Голема е честа да се соработува со толку големо име и на некој чуден начин да се биде дел од филмот" изјавила Никол.

До премиерата на спотот уживајте во нивната изведба во живо.

 

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...