Нова женска музичка сензација


Нова женска музичка сензација

nova-zenska-muzicka-senzacija-povekjeMathew Knowles, таткото на најпопуларната пејачка на денешницата – Бијонсе и воедно личноста која ја проби својата ќерка на музичкиот пазар...


...формира нов женски бенд.

Бендот ќе се вика From Above, а е составен од 5 девојки од Англија кои се во потрага по возбуда и се подготвени за авантурата на својот живот.

Ешли, Дејзи, Севи, Челси и Моник веќе некое време се во шоу бизнисот – пејат, пишуваат песни, танцуваат со Канје Вест...

Цел тим од експерти ќе работи со овие девојки за од просечен женски бенд да достигнат статус на светска сензација.

nova-zenska-muzicka-senzacija-1

nova-zenska-muzicka-senzacija-2

nova-zenska-muzicka-senzacija-3

nova-zenska-muzicka-senzacija-4

nova-zenska-muzicka-senzacija-5

nova-zenska-muzicka-senzacija-6

nova-zenska-muzicka-senzacija-7

nova-zenska-muzicka-senzacija-8

nova-zenska-muzicka-senzacija-9

nova-zenska-muzicka-senzacija-10

Што мислите, ќе го достигнат ли успехот на Destiny’s Child?

Би можело да ве интересира:

„Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо (видео) Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по и...
Кавер на песната „Space Oddity“ направен во вселената Најпосебниот кавер направен на песна на Дејвид Боуви воопшто. Дури слободно може...
Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео) Новиот албум на Лана Дел Реј, „Lust For Life“ се очекува да биде објавен и пуште...