„Ил Диво“ - празник за очи и уши


„Ил Диво“ - празник за очи и уши

il-divo-praznik-za-oci-i-usi-povekjeВо потрага по добра музика и фантастични вокали, се сетивме да ви го разубавиме денот со момците „Ил диво“. Празник и за очи и за уши.


Четворицата извонредни вокали Карлос Марин, Дејвид Милер, Урс Билер и Себастијан Изамбар, кои многумина ги сметаат за родоначалници на оперскиот поп, го воодушевуваат светот постојано.

Во очекување на нешто ново од нив, ова е нашиот избор:

Би можело да ве интересира:

Њујорк во `80-ите - Како изгледале почетоците на хип-хопот? Брејкденсинг, рапување, уличен стил... `80-ите во Њујорк биле плодно поле за раз...
Белградската рокенрол група „Hypnotized“ го промовираше новиот сингл „Marta“ Белградскиот рокенрол состав „Hypnotized“ го претстави видео спотот за песната “...
Фармерот од Мисисипи е последниот победник на Американски Идол (видео) Иако многумина никогаш не претставуваа дека музичкото шоу „Идол” ќе престане да ...

Најчитани неделава