Мараја Кери - When Christmas Comes


Мараја Кери - When Christmas Comes

maraja-keri-when-christmas-comes-povekjeБожиќ во светот се поврзува со Мараја Кери – оној нејзин хит изгледа стана синоним за овој празник. Мараја оваа година подготви...


...нов спот во кој се појавуваат и нејзините близначиња Морокан и Монро, како и сопругот Ник.

Во спотот има неколку приватни снимки од фамилијарната архива на Мараја и Ник.

Песната When Christmas Comes е снимена во дует со Џон Леџенд.

Би можело да ве интересира:

50-те најслушани песни за 2015-та комбинирани во една Што ако Џастин Бибер, Адел, Тејлор Свифт, Дрејк, Ед Ширан, Сам Смит и уште многу...
Постојат 12 работи кои до ден денес не ги знаете за „Single Ladies“ на Бијонсе Моментално можеби сите полудуваат по едно од најкреативните видеа на Бијонсе за ...
Прогнозите велат: Згодниот Швеѓанец е победник на Евровизија 2015 (видео) Само еден ден пред првата полуфинална вечер, обложувалниците укажуваат на тоа де...