Новиот спот на Игор Цукров


Новиот спот на Игор Цукров

Студентот на музичката акадаемија ”Операција Триумф” и претставникот на Хрватска на ”Евросонгот” што ни претстои, се чини дека овие денови...

... работи со полна пареа.
Најпрво ја сними шпанската верзија на песната "Lijepa Tena" а штотуку излезе и неговиот најнов спот за истата нумера.

Во видео записот преовладуваат специјалните ефекти, а на него работеа најпознатите хрватски режисери. Стилистите го облекоа младиот Цукров во елегантна комбинација која одлично му прилега.

Како изгледаше сето ова споено во новиот видео запис, погледнете и оценете сами.

 

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...