Концерт "Операција Триумф"


Концерт "Операција Триумф"

Студентите на музичката академија “Операција Триумф” ја оправдаа довербата на својата публика и приготвија спектакл во огромниот...

 

 

...“Сава” центар. Огромната публика имаше прилика да ужива во овој величествен спектакл на кој, од непознати причини, не присуствуваше хрватскиот пеач Игор Цукров.

Иако тој беше најавен, евровизискиот претставникот на Хрватска, не запеа со своите колеги на првиот концерт кој се одржа во Белград.

Даниел Павловиќ ги испеа познатите "Суада" и "Магдалена”, Сајко и Ана во дует ја изведоа "Принцеза", Вукашин беше дел од интерпретацијата на Колдплеј - "Viba la Vida", додека пак победникот на Операција Триумф - Аднан Бабаиќ го отпеа големиот хит на Дино Мерлин "Швицарска".

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...