Мајкл Бубле и посвети песна на сопругата Луисиана Лопилато (видео)

Мајкл Бубле го објави спотот за баладата која и ја посвети на својата бремена сопруга Луисана Лопилато (позната по ликот на Миа Колучи во Млади бунтовници).

majkl-buble-i-posveti-pesna-na-soprugata-lusiana-lopilato-video-1

Во видеото за песната „Close Your Eyes“, 37-годишниот Канаѓанец пее пред голем екран на кој се прикажуваат снимки од среќни парови, а на крајот завршува со скапоцената насмевка на неговата сопруга.

Двојката наскоро го очекува своето прво дете.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg