Како Jamiroquai ја преработи Get Lucky? (видео)

Песната Get Lucky на групата Duff Pank и Фарел Вилијамс, во моментов е една од најслушаните песни на планетата и котира на врвот на сите топ листи.

kako-jamiroquai-ja-preraboti-get-lucky-video

И додека некои се уште со душа ја слушаат, на други веќе им здодеа.

Во вторава категорија спаѓа и Jamiroquai – погледнете како членовите на бендот се забавуваат во бекстејџот пред настап во Италија.

 

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg