Сè за новиот проект на Џастин Бибер - Music Monday

Канадската поп ѕвезда Џастин Бибер го започна проектот Music Monday во склоп на кој, секој понеделник, 10 недели со ред, ќе објавува по една нова песна.

se-za-noviot-proekt-na-justin-bieber-music-monday-

Неговиот проект е сличен на оној на Канје Вест - G.O.O.D. Fridays од 2010 година, кога 15 недели со ред, секој петок објавуваше по еден нов сингл.

Почнувајќи од вчера, Бибер започна со реализирање на овој проект. Првиот сингл се вика Heartbreaker.

Инаку, Џастин оваа година е номиниран во 4 категории на MTV Europe Music Awards.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg