Како звучи дуетот на Шакира и Ријана на шпански и без Ријана?

Колумбиската ѕвезда Шакира ја објави својата соло верзија на дуетот кој неодамна го промовираше со својата колешка од Барбадос, Ријана и тоа на шпански.

kako-zvuci-duetot-na-sakira-i-rijana-na-spanski-i-bez-rijana-26

Песната Can’t Remember to Forget You на шпански јазик го носи насловот Nunca Me Acuerdo De Olvidarte и е отпеана само од Шакира.

Музичките критичари велат дека оваа песна можеби звучи многу подобро и од оригиналната верзија.

Едно е сигурно, Шакира има хит од Мексико до Мадрид!

Преслушајте, па одлучете која повеќе ви се допаѓа:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg