Coldplay изненади со промоција на нов сингл (видео)

Изгледа дека објавувањето на синглови и спотови без никаква најава и промоција стана тренд помеѓу славните, па овој пат и Coldplay изненади со нова песна и спот.

coldplay-iznenadi-so-promocija-na-nov-singl-01

Фановите се пресреќни, затоа што новата песна која го носи насловот „Midnight“ изгледа е по нивен вкус.

Токму затоа, за само 2 дена најновото музичко остварување собра повеќе од 3 милиони прегледи.

Вреди да го преслушате:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg