Вака 10-годишно девојче ја препеа Адел (видео)

Оливија Кај има само 10 години и доаѓа од скромно семејство во Оклахома.

vaka-10-godisno-devojce-ja-prepea-adel-video-01

До сега немала значајни музички појавувања, но затоа има популарен YouTube канал на кој ги објавува своите преработки.

„Rolling in the deep“ и „Let it go“ се само дел од песните со кои Оливија го освои светот.

Без сомневање, малечкава ја очекува богата музичка иднина:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg