Дали ова е песната која ќе победи на Евровизија 2014?

Според обложувалниците овогодишен фаворит за победа на Евровизија е Ерменија, од каде доаѓа претставникот Aram MP3 со нумера насловена „ Not Alone.“

dali-ova-e-pesnata-koja-ke-pobedi-na-evrovizija-01

Во Копенхаген, во мај, Aram ќе се претстави со песна која започнува тивко, на пијано, продолжува со виолини, а кулминира со интересен „drum and bass“ призвук, кој сигурно ќе ве освои. Според обложувалниците и публиката која го фаворизира претставникот на Ерменија, сите ја очекуваат неговата победа.

Преслушајте ја песната и споделете го вашето мислење:

Инаку, нашата Тијана сега за сега е рангирана на 28-место, доста далеку од победничката позиција.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg