Вака би звучела „Drunk In Love“ на Бијонсе во '40-те

Vintage Big е бенд кој се проби преработувајќи ги светските хитови во свој, препознатлив стил. Но овој пат, кога ги здружија силите со извонредната Cristina Gatti, добија неверојатна преработка која стана интернет сензација.

drunk-in-love-zvuci-mnogu-podobro-vo-retro-verzija-01

Жешкиот хит на Бијонсе и Џеј Зи до сега имаше милион преработки, но изгледа дека само оваа ретро верзија ќе остане запаметена.

Во стилот на музиката од ‘40те години, со смирена нота и сензационални движења, „Drunk In Love“ доби сосема нов звук.

Преслушајте:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg