Вака звучи „Happy“ на Фарел во тажна верзија


Вака звучи „Happy“ на Фарел во тажна верзија

Лемоин, или попознат под името Woodkid, е познат музичар кој својата најнова феноменална идеја ја преточи во неколку минутно аудио.

vaka-zvuci-happy-na-farel-vo-tazna-verzija-01

Познат е по тоа што има режирано неколку песни на Лана Дел Реј, Кети Пери и Ријана, а најновиот проект е тажната модификација на разиграниот хит на Фарел.

Со верзијата на Woodkid попрво ќе заплачете, отколку што ќе се разиграте.

Сепак, вреди да ја преслушате оваа нумера во потполно поинаков, емотивен аранжман:

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...