Преслушајте ја официјалната химна на Светското првенство во Бразил

Питбул, заедно со Џеј Ло и бразилската пејачка Клаудија Леите, ја снимија овогодинешната официјална химна за Светското првенство.

preslusajte-ja-oficijalnata-himna-na-svetskoto-prvenstvo-vo-brazil-01

Химната на ова трио го носи насловот „We Are One (Ole Ola),“ има заразен ритам и рефрен кој се врежува во главата по првото слушање.

Покрај англиската верзија, „We Are One (Ole Ola)“ ќе биде изведена на португалски и шпански јазик.

Светското фудбалско првенство официјално се отвора на 12 јуни во Сао Паоло, а до тогаш уживајте во звуците на најновиот летен хит:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg