Destiny's Child се враќаат: Погледнете го нивниот најнов спот

По долго озборување, негирање и погодување дали ова музичко трио некогаш повторно ќе се спои како музичка целина, конечно добивме одговор - нова песна и видео запис!

destinys-child-se-vrakaat-poglednete-go-nivniot-najnov-spot-01

Мишел, Кели и Бијонсе за прв пат по долги години направија нова музичка соработка насловена „Say Yes.“

Инспирирана од нигериската химна, во најновата песна преовладува традиционалната кореографија на оваа земја и тапаните.

Необичен, освежувачки спој на звуци и заразен ритам е она што ги спои трите диви по неколку години пауза.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg