Преслушајте како звучи Бритни Спирс без аудио обработка

Пред само неколку дена на YouTube се појави непреработена аудио снимка од песната „Alien“ на Бритни Спирс која предизвика бура од коментари и реакции.

preslusajte-kako-zvuci-britni-spirs-bez-audio-obrabotka-01.jpg

Набрзо, поточно на 7 јули нејзиниот продуцент Вилијам официјално изјави дека се работи за аудио загревање, а не финална верзија на песната „Alien.“

„Сакам да потврдам дека секој пејач најпрво започнува со загревање на вокалот. Тоа е неопходно дури и ако сте врвен пејач, исто како што маратонецот се растегнува пред трката и му треба малку подолго да го направи тоа соодветно. Сум слушнал илјадници песни изведени во загревањето. Поентата на тоа е што тие не се споделуваат со милиони слушатели.“

Преслушајте како звучи гласот на Бритни Спирс без Auto-Tune обработка:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg