10-годишно девојче пее како Селин Дион или подобро од неа?

Сидел Габутеро е 10-годишно девојче од Филипините кое има неверојатно моќен глас како поп дивата Селин Дион, а можеби и подобар од неа.

10-godisno-devojce-pee-kako-celine-dion-ili-podobro-od-nea-01

Пее во студио, со придружба на матрица од музиката, но она што е снимено на видеото е нејзиниот глас без никаква дополнителна студиска обработка и звучи перфектно.

Слушнете како ја пее „Power of love“:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg