Да се наежиш: Кинеска пее песна од Здравко Чолиќ (видео)

da-se-naezis-kineskinja-pee-pesna-od-zdravko-colik-video-01.jpg

Девојката која претходно повеќе од успешно испеа песни на балканските ѕвезди Цеца Ражнатовиќ, Сека Алексиќ и Лепа Брена, овој пат ја изведе нумерата „Е драга“ на Здравко Чолиќ.

Чудно е и интересно како девојката успева да ги погоди зборовите и емоциите, со оглед на тоа што нема никаква допирна точка со овие простори.

Секоја чест за оваа фантастична изведба:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg