Ова е српската ZAZ (видео)

Откако младата српска пејачка Сара Јовановиќ го објави најновиот видео запис, многумина беа воодушевени од сличноста со светски познатата ZAZ.

ova-e-srpskata-zaz-video-01.jpg

Песната се вика „Провокација,“ a се снимаше за потребите на филмот „Мали Будо“ и тоа во ритамот на прочуената француска пејачка.

Спотот е сниман на Кнез Михајлова, а покрај Сара се појавува и актерската екипа која создава пријатна, улична и опуштена атмосфера.

Погледнете го видеото со кое Сара Јовановиќ стана новата балканска ZAZ:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg