Индиската изведба на „Don’t You Worry Child“ звучи фантастично!

Swidish House Mafia добија голема популарност со големиот хит „Don’t you worry child“ кој нема некој што не го знае.

indiska-verzija-na-hitot-dont-you-worry-child-01

Но, сигурно не би можеле да замислите, како истиот би звучел во индиска верзија, кога го пее девојка, а наместо електронски звуци да биде придружена со пијано и виолончело.

Токму таква верзија снимиле Швета Шубрам и двајцата момци познати како The Piano Guys.

Нејзиниот специфичен начин на пеење и класичниот звук ја прават сосема поинаква, но не помалку квалитетна.

Слушнете ја:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg