Во 2 минути слушнете ги хитовите кои ја одбележаа 2014та година

Со доаѓањето на зимата и празничната атмосфера, луѓето ширум светот се присетуваат што сѐ направиле во изминатите 365 дена...

vo-2-minuti-slusnete-gi-hitovite-koi-ja-odbelezaa-2014-ta-godina-1

Многу од нас прават празнични албуми, календари и разни потсетници, кои не враќаат во среќните и тажните моменти.

Овој симпатичен пар, кој се претставува под името „Us The Duo”, успеал во само 2 минути и 30 секунди да ги спои сите хитови кои ја одбележаа 2014та година. На нивната листа се најдоа песните „All of me”-John Legend, „Shake it off”- Taylor Swift, „A sky full of stars”- Coldplay и многу други во кои уживаме цела една година.

Стишете сѐ останато и уживајте:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg