Конечно објавен целосниот саундтрак за „50 нијанси на сиво“

По двете преработки на Бијонсе и неодамна објавената песна на Ели Голдинг за саундтракот на долго исчекуваниот „50 нијанси на сиво“ конечно е објавена целата листа на песни.

konecno-objaven-celosniot-saundtrak-za-50-nijansi-na-sivo-01.jpg

Албумот содржи претежно оригинални нумери снимени за филмот, но и неколку преработки на веќе добро познати поп хитови.

На листата на изведувачи се најдоа Ени Ленокс, Бијонсе, Сиа, Ели Голдинг, Скајлар Греј и уште 8 други.

Ова е целосната листа на наслови и само неколку од објавените нумери:

1. Annie Lennox - I Put a Spell On You


2.
Laura Welsh - Undiscovered


3.
The Weeknd - Earned It


4.
Jessie Ware - Meet Me In the Middle


5.
Ellie Goulding - Love Me Like You Do


6.
Beyoncé - Haunted (Michael Diamond Remix)


7.
Sia - Salted Wound

Останатите песни преслушајте ги на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg