Мaroon 5 упаѓаат на вистински венчавки и го снимаат спотот за „Sugar“ (видео)

Познати се по интересните спотови кои секогаш одлично ја доловуваа приказната од песната, па секогаш знаат да бидат оригинални до крај.

maroon-5-upagjaat-na-vistinski-vencavki-i-go-snimaat-spotot-za-sugar-video-01

Додека за првите два сингла спотовите имаа ретроспективни приказни и на контроверзен начин го прикажуваа опсесивното лудило на човекот, овојпат е нешто сосем поинакво.

Договорени само со хотелите во кои е закажана некоја свадба, без да знае дури ни персоналот, откако сите се влезени и подготвени за почетокот на свадбата, тие набрзина влегуваат и застануваат на сцената. Штом се отвори завесата започнува лудиолото.

Според реакциите може да се забележи нивното огромно изненадување, кога наместо планираниот бенд ќе го здогледаат еден од најпопуларните бендови моментално.

Ова е крајниот резултат:


Адам Левин и момците од Maroon 5, спотот за најновата песна „Sugar“ го снимаа на вистинските свадби на своите фанови. Доказ за тоа се и овие видеа кои се снимени со iPhone пред еден месец, кога се случувале свадбите и кога оригинално се снимал спотот.

Вака изгледаат реакциите на паровите:

Можете ли да замислите на денот на вашата свадба да ви се појави омилениот бенд?

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg