Топ 5 песни кои се главни фаворити на Евровизија 2015 (видео)

Сајтовите за кладење и типување веќе на големо ја прогнозираат песната која ќе си замине како победник од овогодинешната Евровизија.

top-5-pesni-koi-se-glavni-favoriti-na-evrovizija-2015-video-01.jpg

Главен фаворит моментално е Шведска, по која следува Италија, Естонија, Финска и Словенија.

Преслушајте ги песните и одберете си го вашиот фаворит:

1. Måns Zelmerlöw - Heroes - Шведска


2. Il Volo - Grande amore - Италија


3. Elina Born & Stig Rästa - Goodbye To Yesterday - Естонија


4. Pertti Kurikan Nimipäivät - Aina Mun Pitää - Финска


5. Maraaya - Here for You - Словенија


Ако случајно ја пропуштивте англиската верзија на нашата евровизиска песна, преслушајте ја тука.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg