Нема потреба од солзи: Зејн од One Direction ја објави првата соло песна

Помина само 1 недела откако Зејн Малик објави дека го напушта бој бендот One Direction, а веќе започна да работи на својата соло кариера.

poranesniot-clen-na-one-direction-zejn-malik-ja-objavi-prvata-solo-pesna-01.jpg

Иако тврдеше дека сака да се повлече од сцената и да живее живот како нормално момче, судејќи по соработката со продуцентот Naughty Boy, причината за напуштање на бендот која ја презентираше пред јавноста изгледа не е вистинската.

Познатиот продуцент кој порано работеше со Сем Смит, на Твитер вчера објави демо верзија од првата соло песна на Зејн насловена „I Won’t Mind“.

Се работи за акустична верзија која може да ја започне соло кариерата на ова младо момче.

Преслушајте:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg