Неверојатен настап: Марко Бошњак на „Пинкови ѕвездички“ го расплака жирито и доби најдолг аплауз


Неверојатен настап: Марко Бошњак на „Пинкови ѕвездички“ го расплака жирито и доби најдолг аплауз

„Ова натпреварување можеме веднаш да го завршиме, бидејќи ова беше совршено... Сите елементи на добро пеење ги имаш“ – коментираше воодушевениот Хари Мата Хари.

neverojaten-nastap-marko-boshnjak-na-pinkovi-dzvezdicki-go-rasplaka-celoto-ziri-i-dobi-najdolg-aplauz-01

Првата емисија од втората сезона на „Пинкови ѕвездички“ која се емитува на телевизијата Pink ја направи сосема поинаква неверојатниот Марко Бошњак кој не само што го воодушеви жирито, туку успеа и да го расплаче со начинот на кој успеа да ја испее песната „One Night Only“ од Џенифер Хадсон.

„Знаеш дека ова е единствениот настап кој успеал да го расплаче целото жири?“ – го запраша Гоца Тржан.

Водителката Маријана признава дека се исплашила, бидејќи мислела дека малиот Марко е чудо од друга планета.

Погледнете го неговиот настап:

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...