Преслушајте ја втората песна на Адел од новиот албум - „When We Were Young“

Адел премиерно ја изведе втората песна од албумот насловен 25.

preslusajte-ja-vtorata-pesna-na-adel-od-noviot-album-when-we-were-young-1.jpg

Снимката е во живо од музичко студио во Лондон, а мелодијата е типична балада, во препознатливиот стил на Адел.

Преслушајте и одлучете дали ви се допаѓа повеќе од Hello:

Целиот албум 25 ќе биде објавен во петок, на 20-ти ноември.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg