Адел ненајавено, во живо ја испеа третата балада од новиот албум „25“ (видео)

На првиот настап по враќањето на музичката сцена со Hello, Адел ги изненади присутните со ненајавена премиера на третата балада од новиот албум.

adel-nenajaveno-vo-zivo-ja-ispea-tretata-balada-od-noviot-album-25-video-001.jpg

Во Radio City Music Hall во Њујорк, синоќа (18-ти ноември) Адел одржа сензационално музичко шоу во кое „ги спакува“ нејзините најголеми хитови.

На големо изненадување на присутните, сите присутни имаа чест за првпат во живо да ја слушнат изведбата на Million Years Ago, третата песна од албумот „25“.

Набрзо по завршувањето на шоуто, изведбата беше објавена на YouTube:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg