Ели Голдинг ја испеа „Love Me Like You Do“ во 9 различни жанрови


Ели Голдинг ја испеа „Love Me Like You Do“ во 9 различни жанрови

На „Late Late Show“ чиј водител е Џејмс Корден, гостин е добро познатата британска пејачка Ели Голдинг која ги покажа своите музички таленти во пеење на неколку различни жанрови.

eli-golding-ja-pee-pesnata-love-me-like-you-do-vo-9-razlicni-zanrovi-01.jpg

Поточно, заедно со самиот водител, таа ја отпеа песната „Love Me Like You Do“ во 9 различни музички жанрови.

Погледнете како парот варираше од панк, во кантри, хип хоп...

Дури и нивните брзи промени се импресивни:

Би можело да ве интересира:

Објавена официјалната песна на David Guetta за UEFA 2016 (видео) David Guetta ја објави официјалната песна за UEFA 2016 шампионатот и е насловена...
Мајли Сајрус ги искина панталоните сред сцена (видео) За премиерата на шоуто на Маја Рудолф и Мартин, „Maya and Marty“, се појавија го...
Плеј листа за мотивација: 14 песни кои влијаат позитивно штом ги слушнете Без разлика на тоа дали во овој момент се соочувате со некакви тешкотии или пак,...

Најчитани неделава