Новиот спот на PSY е сериозна конкуреција на Гангам стајл (видео)


Новиот спот на PSY е сериозна конкуреција на Гангам стајл (видео)

Лоша кореографија, уште полоша облека. Глупава мелодија и уште почуден текст. Звучи познато?

noviot-spot-na-psy-e-seriozna-konkurencija-na-gangam-stajl-video-01.jpg

Новото видео на PSY за песната „Daddy“ е подеднакво катастрофална, но заразна како првиот негов хит.

За само 24 часа откако видеото беше поставено на YouTube, собра 6 милиони прегледи.

Изгледа имаме нов, вирален феномен:

Би можело да ве интересира:

3-минутно ежење: Средношколка од Кореја растури пеејќи ја Hello на Адел (видео) Не е најпаметно да си ги мериш гласовните способности со Адел, меѓутоа оваа дево...
И Деми Ловато растури со Hello na Адел (видео) Музиката на Адел на посебен начин знае да ги прикаже оние емоции и мисли кои не ...
Музички времеплов: Најголемите ноемврски хитови пред 10 години Времето навистина лета. Кој би поверувал дека поминаа 10 години од „Rehab“ на Еј...

Најчитани неделава