Селин Дион и Мајкл Бубле со магичен божиќен дует - уживајте!

Селин Дион се појави на шоуто „Christmas in Hollywood“ на Мајкл Бубле и во дует ја отпеаја една од најубавите божиќни песни „Happy Xmas (War is Over)“.

selin-dion-i-majkl-buble-so-magicen-bozikjen-duet-uzivajte-01.jpg

47-годишната пејачка и Бубле заедно во одличен перформанс на една од најубавите божиќни песни, ја доловија новогодишната атмосфера која полека, но сигурно се наближува.

„Одамна не сум ја пеела оваа песна“ – изјавува Селин, пред да започнат со пеењето.

„Мислам дека последен пат ја снимив во 1998-та година!“ – додава таа.

Погледнете го нивниот дует:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg