Дрејк има конкуренција: Џејсон Деруло игра на машини за перење алишта

Американскиот пејач Џејсон Деруло објави нов спот за песната „Get Ugly“ кој со својата необична кореографија го засени својот колега Дрејк.

drejk-ima-konkurencija-dzejson-derulo-igra-na-mashini-za-perenje-obleka-01.jpg

Ако досега уживавте во кореографијата на Дрејк за песната „Hotline Bling“, сега имате можност да уживате во уште една интересна кореографија наменета за песната „Get Ugly“.

Во шареноликиот спот, пејачот можете да го видите како игра на улици, но и на машини за перење на алишта.

Дали ви се допаѓа?

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg