Ретро на денот: 18 години подоцна Мел Си од Spice Girls ја пее „Too Much“

retro-na-denot-mel-si-od-spice-girls-ja-pee-too-much-01.jpg

1997-та година дојде уште еднаш, но без целата група Spice Girls. Многу одамна овој женски бенд беше на врвот на топ листите, омилен меѓу тинејџерките.

18 години подоцна имаме можност да се вратиме наназад во времето заедно со Мел Си или „Спорти“, како што ја нарекуваа тогаш.

Во BBC шоуто „Chris Evans Breakfast Show“ Мел Си ја пее „Too Much“:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg