Моќен кавер на Ариана Гранде кој ќе ве врати во детството

mokjen-kaver-na-ariana-grande-koj-kje-ve-vrati-vo-detstvoto-01.jpg

Ова е дефинитивно еден од најдобрите кавери на една од поубавите Дизни песни „Zero to Hero“ од анимираниот филм Херкулес.

Ариана Гранде уште еднаш ги покажа своите неверојатни таленти, токму со оваа песна во која емоциите доаѓаат до израз.

Облечена во Мини Маус костим, танцува и што е најважно пее доволно моќно за да ве врати во детството.

Преслушајте:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg