Новата песна на Рашида Џоунс ќе ве врати во 90-те (видео)

Новите видео спот видео и песна на Рашида Џоунс - „Flip and Rewind“ со сигурност ќе ве вратат во 90-тите и ќе ви станат новиот хит кој ќе го слушате неколкупати во текот на денот.

novata-pesna-na-rashida-dzouns-kje-ve-vrati-vo-90te-01.jpg

Ова „old school“ видео има гостувања од многу важни познати личности од тоа време и претставува одличен all star настап со добри R&B звуци и изгледи.

Како оваа комбинација на фармерки со висок струк и кратки маички:

novata-pesna-na-rashida-dzouns-kje-ve-vrati-vo-90te-1.jpg

Или овие големи златни обетки:

novata-pesna-na-rashida-dzouns-kje-ve-vrati-vo-90te-2.jpg

Погледнете го видеото и споделете некој од вашите омилени спомени од 90-те:

М. Д | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg