Ретро на денот: Што слушавме во 2003-та година?

13 години се навистина долг период, а доказ за тоа се и музичките стилови и артистите кои ги слушавме во тој период.

retro-na-denot-shto-slushavme-vo-2003ta-godina-01.jpg

Сега можеби веќе не ги слушаме Limp Bizkit, но во тој период сè уште претставуваа еден од омилените бендови на тинејџерите. Истото важи и за Linkin Park како еден од водечките рок бендови на тоа време.

А, што е со останатите жанрови? Во тој период префериравме музичари како Џенифер Лопез, Шон Пол, Ашанти, Алиша Кис...

Мало потсетување, што слушавме во 2003-та година?

1. „Baby Boy“ - Beyoncé ft. Sean Paul


2. „Right Thurr“ - Chingy


3. „Suga Suga (So Fly)“ - Baby Bash ft. Frankie J


4. „Behind Blue Eyes“ - Limp Bizkit


5. „So Gone“ - Monica


6. „21 Questions“ - 50 Cent ft. Nate Dogg


7. „Going Under“ - Evanescence


8. „Trouble“ - P!nk


9. „Jenny from the Block“ - Jennifer Lopez feat. Styles and Jadakiss


10. „Lose Yourself“ - Eminem

Уште 10 хитови на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg