Уште ова не го слушнавме: „Hello“ на Адел отсвирена на даска за сурфање


Уште ова не го слушнавме: „Hello“ на Адел отсвирена на даска за сурфање

Досега имавме можност да ја слушнеме песната „Hello“ во многу различни верзии од бројни изведувачи, познати и непознати. Но, еден бенд креативноста целосно ја ослободил.

neverojaten-performans-so-daska-za-surfanje-ja-svirat-pesnata-hello-na-adel-01.jpg

Walk off the Earth се канадски алтернативен рок бенд кои ја ослободил својата фантазија и направил невообичаен перформанс на песната „Hello“ на Адел.

Со само неколку обични пластични алатки и даска за сурфање целосно ја рекреираат мелодијата на една од најпознатите песни од 2015-та година.

Уживајте во перформансот:

 

 

Ils sont excellents !!! Le groupe Walk Off The Earth reprend Hello d' Adele avec une planche de surf et beaucoup de fantaisie... ;)

Posted by Virgin Radio Officiel on Monday, January 18, 2016

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...