Маид Хечимовиќ го објави неговиот најнов спот снимен во Скопје со неколку македонски убавици


Маид Хечимовиќ го објави неговиот најнов спот снимен во Скопје со неколку македонски убавици

Момчето кое по учеството на регионалното шоу „Х-фактор“ ги освои симпатиите на публиката низ поранешна Југославија, Маид Хечимовиќ деновиве во етер го објави неговиот најнов спот за песната „Док он те љуби“.

maid-hecimovik-go-objavi-negoviot-spot-snimen-vo-skopje-so-nekolku-makedonski-ubavici-01.jpg

Како автори на оваа нова песна на Маид се потпишуваат искусниот тандем Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска,  додека мастерингот за истата се правеше во студиото „Метрополис Мастеринг“ во Лондон.

- Јас сум презадоволен од сето ова како испадна. Лазар и Магдалена се совршен тандем и можам да се пофалам дека песната веќе е хит во Босна и Херцеговина. Се надевам дека песната и спотот ќе ѝ се допаднат и на македонската публика која ја обожавам - вели Хечимовиќ.

Инаку, Спотот се снимаше на неколку локации во Скопје, а режисерската палка му припадна на Дарио Јанковиќ.

maid-hecimovik-go-objavi-negoviot-spot-snimen-vo-skopje-so-nekolku-makedonski-ubavici-04.jpg

Покрај Маид во видеоспотот се појавуваат и неколку македонски убавици кои дополнително ќе ви го привлечат вниманието.

Погледнете го спотот:

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...