Како изгледале познатите рок пејачи на млади години?

Ги познавате како познати музички богови полни со харизма, но тие не изгледале секогаш вака. Пред да станат популарни тие биле само типични момчиња и девојки.

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-01

Како изгледале неколку познати рок пејачи како деца?

Фреди Меркјури

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-01


Џими Хендрикс

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-02


Курт Кобејн

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-03


Џон Ленон

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-04


Деби Хари

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-05


Елвис Присли

Ovaka-izgledale-poznatite-rok-pejaci-kako-deca-06

Уште 6 пејачи на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg